Життя під час довгострокової війни — це неабияке випробування для нервової системи. У цей період наша психіка зазнає великих травм.
Санаторій «Псьол» пропонує Електросонотерапію або Електросон.
Це процедура, призначена для лікування захворювань нервової системи та розладів сну. Методика передбачає вплив низькочастотних електроімпульсів на головний мозок через шкіру людини, надають ефективну седативну та розслаблюючу дію на нервову систему. В основному ця методика використовується для лікування трьох ключових симптомів – електросон при депресії, тривожності та безсоння. Хоча, ґрунтуючись на наукових даних, отриманих в результаті досліджень, можна також з успіхом застосовувати електросон в неврології при різних психічних, психосоматичних і соматичних розладах.
Лікування електросном – не інвазивна, абсолютно безпечна і нешкідлива процедура, проте її слід проводити виключно на основі показань, визначених лікарем, і за повної відсутності у хворого на будь-які протипоказання до даного виду терапії.
Електросонтерапія: методика проведення
Для того, щоб подати імпульси струму низької частоти, фізіотерапевт розміщує над очима пацієнта (в області чола) електроди. Таким чином, струм по кровоносних судинах і нервових закінченнях проникає у всі ділянки головного мозку, знижуючи емоційну напругу, збільшуючи вироблення ендорфінів і серотоніну, так званих «гормонів щастя». Людина починає потихеньку спати, а потім входить у стан повноцінного глибокого сну.
В цей час електросон має потужний терапевтичний ефект і сприяє:
Після закінчення процедури у людини покращується загальне самопочуття, піднімається настрій і підвищується працездатність. Згідно з клінічними даними сон, під дією лікувальних низькочастотних струмів, нічим не відрізняється від звичайного сну. Він не пригнічує психомоторику, не викликає залежність та звикання, на відміну від прийому лікарських препаратів проти безсоння. Ця процедура є безпечною для здоров’я і не має жодних побічних ефектів.
Особливості проведення електросонтерапії
Терапія електросну проходить у спеціально обладнаній та затемненій кімнаті, яка перед початком сеансу добре провітрюється. Пацієнт лягає на спеціальну медичну кушетку та розслабляється.
Кваліфікований фахівець прикладає до певних ділянок голови електроди, а потім включає пристрій, що генерує імпульсний струм. Фізіотерапевт налаштовує силу і частоту струму в залежності від патології у пацієнта, а також його відчуттів та переносимості фізіотерапевтичної процедури. Щоб вплив був м’якшим, достатньо встановити режим роботи приладу на 5-10 Гц, а за потреби інтенсивної електростимуляції сила імпульсів збільшується.
Електросон триває, як правило, від 15 хвилин до години. Щоб терапія була повноцінною, потрібно пройти повний курс (15-30 процедур). Вони проводяться щодня або з інтервалом в 1-2 дні. Повторити лікування можна за три-чотири місяці – для закріплення ефекту.