В умовах теперішнього клімату людям особливо необхідно подбати про профілактику захворювань органів дихання як для себе, так і для своїх дітей. Постійне застосування медикаментів не тільки підвищує чутливість організму до різних хімічних речовин, але й досить часто викликає нові патогенні стани (медикаментозну алергію, поступове збільшення ліків та ін.).
Шалений темп життя, постійні стреси, погіршення екологічної ситуації та інші фактори змушують людей шукати нові методи з новітніми хворобами і недугами. Одним з таких методів є галотерапія. Це методика, завдяки якій відтворюється штучним чином мікроклімат, схожий з підземними соляними печерами, рудниками, шахтами. Даний метод заснований на цілющих властивостях солі.
Соляна кімната – це спеціально обладнане приміщення, призначене для проведення процедур галотерапії. Головним лікувальним компонентом газокамери є сухе повітря, насичене від’ємно зарядженими іонами хлориду натрію, очищене від вірусів, мікробів та алергенів. сіль поглинає атмосферну вологу та підтримує асептичні умови середовища – повітря в соляній кімнаті є стерильним. Глибоке проникнення в людський організм дрібно розсіяного сольового аерозолю відновлює захисні функції епітелію, зменшує запалення, покращує виділення мокроти з бронхів.
Вперше обґрунтована можливість застосування галотерапії з позитивним лікувальним ефектом також в області ЛОР– захворювань:
Підсушуючий, дезінфікуючий ефект покращує стан шкіри, допомагає при підліткових вугрових висипах, алергічних проявах, екземах, дерматитах, і навіть псоріазі стадії ремісії.
Від’ємні іони хлориду натрію укріплюють нервову систему, покращують якість сну, позбавляють від безсоння, стабілізують артеріальний тиск.
Показання до застосування галотерапія:
Протипоказання до застосування процедури:
Курс галотерапії сприяє підвищенню захисних сил організму, тому всякі простудні захворювання та неприємності міжсезоння обходять всіх, хто пройшов курс галотерапії, стороною.
Метод гало терапії має високий терапевтичний ефект та ряд переваг над іншими, у тому числі немедикаментозними методиками: дешевизна, технічна безпека, комфортність процедур, мінімальність побічних явищ , можливість проведення багатократних вторинних курсів лікування або профілактики у міжсезоння.
Ця процедура безперешкодно комбінується з абсолютною більшістю фізіотерапевтичних процедур.